Logo | KAMEA Blog
03.04.2014  • 

Ako nosiť svadobné prstene ?

Poradíme Vám

Najcennejšími šperkami pre ženy zväčša bývajú obrúčka a zásnubný prsteň. Niektoré ženy ostatné šperky počas svadobného dňa odkladajú, pretože chcú, aby na ruke tieto prstienky vynikli. Na ktorom prste ich budete nosiť vy?Kedysi dávno Egypťania verili, že cez prstenník ľavej ruky prechádza tzv. “žila lásky” a tá je spojená so srdcom.

 

 

Obrúčka sa stala svojím tvarom, symbolom pre nekonečnú lásku, večné spojenie a spolužitie. Práve preto sa stala symbolom manželstva. Väčšina mužov nasadzuje zásnubný prsteň na prstenník ľavej ruky. Práve tento prsteň by mal byť jediným šperkom, ktorý bude na nevestinej ruke vynikať práve v tento deň.  Môže ho najskôr nosiť  na pravej ruke a neskôr si ho môže vymeniť za obrúčku. V súčastnosti veľa žien uprednostňuje aj nosenie zásnubného prsteňa a obrúčky na jednom prste. Takúto skupinu tvorí naša Twin Collection.  

 

 

 Ďalšia teória prečo mnohí ľudia nosia obrúčku na štvrtom prste teda na prstenníku, vraví, že každý prst predstavuje blízkych. Palec sú rodičia, ukazovák súrodenci, prostredník sme my, prsteník životného partnera a malíček sú deti. Predsa len, nezáleží na ktorom prste sa bude vynímať zásnubný prsteň, či obrúčka. Dôležitá je láska dvoch luďí, ktorí sa rozhodli vstúpiť do manželského zväzku.

Najväčšiu ponuku svadobných obrúčok & šperkov priamo od výrobcu nájdete na www.svadobneobrucky.com