Logo | KAMEA Blog
21.03.2014  •  Zásnuby

Náušnice dotvoria krásu každej ženy

Ako vybrať tie správne?

Šperky dodávajú ženskému vzhľadu patričný šarm a eleganciu. Náušnice prešli históriou mnoho tisíc rokov, aby aj v súčasnosti mohli zdobiť každú ženu. Každá žena je unikátna, jedinečná a to či už svojím vzhľadom alebo svojou povahou. Pri výbere náušníc je smerodajným aspektom typ tváre. Rovnako ako na ostatné druhy módnych doplnkov, tak aj na výber náušníc existuje jednoduchý návod, ktorý pomôže ženám s výberom toho pravého šperku, ktorý zaujme a bude dokonale ladiť nielen k tvári, ale aj oblečeniu.

 

Podlhovastý typ tváre

Pripomína tvar trojuholníka, kedy sa oblasť čeluste zužuje smerom k brade. Ženy tohoto typu majú najväčšiu slobodu. Šperky sú používané pre optické zjemnenie detailov, ktoré vizuálne zmenia typ tváre. V tomto prípade sú skvelé šperky rôznych geometrických tvarov, od špirál až po kruhy alebo strapce.

 Guľatý typ tváre

Pokiaľ by ste chceli zmeniť vizuálnu podobu guľatej tváre, je vhodné vybrať náušnice, ktoré jej tvar nebudú ešte viac zaoblovať, ale naopak sa postarajú o predĺženie. V tomto prípade sú vhodné dlhé náušnice. Vyhýbajte sa guľatým alebo zaobleným typom náušníc.

Hranatý typ tváre

Väčšina žien s hranatým typom tváre sa snaží o zjemnenie týchto rysov. Je preto vhodné vyberať opatrne, predovšetkým aby ste nepôsobili ostro. Zvoľte preto vždy oblé náušnice, ktoré budú pôsobiť jemne.

 

Oválny typ tváre

Pre tento typ tváre je dobrý širší výber a to podľa toho, či chcete dosiahnuť guľatý alebo trojuholníkový typ tváre. V tomto prípade sú smerodajné aj vlasy. Pokiaľ nosíte vlasy rozpustené, tak sa nebojte používať guľaté náušnice a naopak pri kratších a zopnutých vlasoch je vhodné používať náušnice, ktoré opticky predlžujú tvár.

Typ tváre hrá dôležitú rolu, ale orientácia výberu náušníc by mala súvisieť s oblečením, náladou, životným prístupom, povahou a taktiež aj zamestaniu.

 Najväčší výber naušníc nájdete na www.zasnuby.com